KIVRAK Yapı Malzemeleri A.Ş.’ nin BAŞARDIKLARI REFERANSI, İNANDIKLARI PRENSİBİ, DÜŞÜNDÜKLERİ İSTİKBALİDİR.

Antalya’nın en eski ve köklü firmalarından olan KIVRAK Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2018  yılında 56. yılını kutluyor.

1962 yılında KIVRAK Kolektif Şirketi Süleyman Kıvrak, Mustafa Kıvrak, Ahmet Kıvrak (Süleyman Kıvrak ve Oğulları) adıyla Konya’da kereste, demir, çimento, boru, lastik, nakliye ve taahhüt işleri şirketi olarak iş hayatına başladı.

1965 yılında Mustafa Kıvrak tek yetkili olarak Antalya’da şube açarak (daha sonra şirket merkezi olacak) inşaat malzemeleri ve sıhhi tesisat sektörlerinde bölge pazarlaması ile başladı.  KIVRAK Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Antalya ve bölge il ve ilçelerinde sayısız konut, otel, hastane ve özel proje inşaatlarında imzasını attı. Bunun yanında 200’e yakın tali ağı ile, gerek toptan, gerek perakende satış alanında 56 yıldır hizmet vermenin haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyor. KIVRAK Yapı Malzemeleri’ nin temel felsefesi olan “İyi Hizmetler Kalıcıdır” sloganı ile Antalya Merkez ve Alanya mağazalarında şirketin temel değeri olan deneyimli personel kadrosuyla sektöründe iyi ve kaliteli hizmet anlayışını daha da ileriye taşımayı amaçlıyor.

KIVRAK Yapı Malzemeleri Türkiye’de bazı yapı sektöründe üretici firmaların ilk bayilerindendir. Antalya’da bulunan 3.500m2 lik mağazasında banyo mobilyasından vitrifiyeye, zemin ve duvar karosundan armatüre, küvetten duşakabine, ankastre cihazdan aksesuara birçok ürünü alternatifleri ile birlikte yeni ve geniş showroomunda müşterilerine sunabilme keyfini yaşıyor. Bugün, dünyanın en çok izlenen ve yenilikçi tasarımcılarıyla çalışan ve Türkiye’ nin yapı sektöründeki lider firması Vitra ve Artema’ nın yanı sıra yine Türkiye’ nin önde gelen firmaları Franke, Dominox, Ekpaş, Vesbo, Panelduş ve Ytong ile yapmış olduğu iş ortaklıkları ile satış ve pazarlama faaliyetlerine kalitede ödün vermeden devam ediyor.

Yıllar içerisinde KIVRAK Yapı Malzemeleri A.Ş. birikmiş deneyimini farklı sektörlere de aktardı.

Toplumumuzun kalkınması ve bilgi çağını yakalaması “Eğitilmiş İnsan” potansiyeli ile olacağının bilinciyle, 1980 yılında eğitim sektörüne girdi.

Eğitim sektörüne paralel olarak toptan kitap kırtasiye alanında da faaliyet gösterdi.

Şehir içi otel yatırımı yaparak, Akdeniz Bölgesi’nin özelliği olan turizm alanına da girmiş oldu.

Ayrıca konfeksiyon giyim sektöründe de yatırımlar gerçekleştirerek Antalya’ nın ilk katlı giyim mağazasını açtı.

1995 yılında Akdeniz Bölgesi’ne hitap ederek Akdeniz Atılım gazetesi ve Radyo Martı ile Medya Grubu’na yönelik yatırımlar yaptı.

İnşaat sektöründe hizmet veren KIVRAK Yapı Malzemeleri A.Ş. kalkınmada sanayinin önemini görerek, Nisan 1997′de yurt ekonomisine büyük katkılar sağlayacak, kaliteli üretim yapacak Ytong Fabrikası’nın temelini attı ve Mart 1998′de üretime geçti.

KIVRAK Yapı Malzemeleri A.Ş. yarım asırdan bu yana yatırımcı kimliği ile topluma hizmet ederken kurucusu Mustafa Kıvrak’ ın ilke ve görüşleri doğrultusunda sürekli gelişmeyi ve yenilikçi olmayı hedefliyor.


İyi Hizmetler Kalıcıdır


KIVRAK Yapı Malzemeleri A.Ş. seçicidir.
Öncelikli hedefi, gelişen dünyanın nimetlerinden özenle seçilen mal ve hizmetleri, halkımızın ve ülkemizin yararına sunmaktır.

KIVRAK Yapı Malzemeleri A.Ş. araştırmacıdır.
Kurduğu her şirkette, bulunduğu her konumda başta gelen özelliği, alışagelmişi bir kenara bırakarak, ileri teknolojileri, mal ve hizmetleri, ülkemize ve insanımıza arz etmektir.

KIVRAK Yapı Malzemeleri A.Ş. yenilikçidir.
Ülkemiz için pek çok İLK’e imzasını atmıştır. Ülkemizde henüz yeterince tanınmayan konulara cesaretle yatırımlar yapmıştır.

KIVRAK Yapı Malzemeleri A.Ş. çözümleyicidir.
Sunduğu mal ve hizmetleri en uygun şartlarla, üstün kalite ve ekonomik fiyatlarla halkımıza sunabilmek için, dünya ölçüsünde çözümler arayarak ve ileri teknolojileri kullanarak, gerektiğinde en iyi bilenlerle işbirliği yapmıştır.

KIVRAK Yapı Malzemeleri A.Ş. çevrecidir.
Çalışma prensipleri çağımızın çevreci anlayışına uygun olarak, sunduğu mal ve hizmetler çevre standartları ile uyumludur.